Metalické gelcoaty pro přívěsy pro koně

 

Metalické gelcoaty pro přívěsy pro koněGelcoaty pro venkovní použití se sotva liší od báze použité pryskyřice. Tzv. ISO-NPG kvalita je neodmyslitelná jak pro odolnost na povětrnostní vlivy a působení UV, tak na vlivy životního prostředí. Jediný rozdíl tvoří použité pigmenty, v případě potřeby sladěné s požadavky systémového laku nebo také nezávisle na nich.

Právě vyvinutý gelcoat pro použití v oblasti přívěsných vozíků, v tomto případě výhradně pro koně, tvoří malou výjimku. Barevná tématika hraje speciálně u tohoto použití podřadnou roli, neboť koncoví zákazníci kladou velký důraz na optický dojem jako je metalický efekt a vysoký lesk. Stupeň lesku je 98 %. Pro dosažení takto požadovaného hodnotného a nezaměnitelného efektu se do gelcoatů přidávají metalické částice nebo flitry. Za podpory kolegů z oddělení litých kol mohl být realizován vysoce náročný požadavek firmy Anssems Anhängerbau.

Jinak než u uni odstínů je u metalických gelcoatů kladen vysoký nárok na optimální a konstantní aplikaci ve smyslu dosažení požadované tloušťky. Jakýkoliv druh tvorby „záclon“ se ve většině případů projeví na povrchu jako nehezké narušení metalického efektu.

U naší nově vyvinuté kvality byl nalezen velmi dobrý kompromis mezi aplikací a shodou efektu. Správnou aplikací se nepatrnému stékání a tvorbě záclon nebo propadu zabrání, lehký sesuv bude nepostřehnutelný.

Následné lakování do odstínu vozidla bude možné provést, i parciálně, díky speciálnímu nastavení odvětrání bez problémů, a bez tvorby pórů nebo kráterů.
Doba taktu včetně vláknitého laminování se pohybuje kolem cca. 3 – 4 hod.

Vyjmutí vysoce lesklých dílců z formy bez následného leštění umožňuje speciální separační prostředek, který byl vyvinut vedoucím výroby Norbertem Westkampem, stejně tak to umožňují speciálně vytvořené formy, které firma Anssems Anhänger GmbH sama vyvinula.

Právě probíhající výroba u firmy Anssems má dle kontinuálního výrobního plánu a optimalizace procesů atd. narůst až na 2.000 přívěsů za rok.

Jeden přívěs bude letos vystaven na Composite Europe ve Stuttgartu. Nechejte se tímto efektem inspirovat.